Hodnotím blogy - Pozastaveno

Pokud se vám špatně zobrazují stránky... zmáčkněte prosím kouzelné tlačítko F5 a chvíli vyčkejte... :)

Co jste ještě nevěděli o seriálu Chirurgové.... ?

31. ledna 2011 v 15:22 | Markéta |  Grey´s Anatomy
Sandra Oh (Cristina) se původně ucházela o roli dr. Bailyové a Isaiah Washington (dr. Burke) zase o roli dr. Shepherda.
Do role Dereka Shepherda se uvažovalo i o Robertu Doweovi.
Ještě předtím, než získal roli dr. Shepherda, se Patrick Dempsey ucházel o roli dr. Chase ze seriálu Dr. House.
Názvy epizod jsou pojmenovány podle názvů písní od populárních interpretů. Mezi nimi jsou např. The Beatles a R.E.M.
Seriál se měl původně jmenovat "Complications" (Komplikace).


Postava, kterou hraje Kate Walsh, Eddison Shepherdová, se měla původně objevit pouze v pěti epizodách. Rychle se však stala mezi řadou fanoušků populární, rozhodli se ji tedy v seriálu ponechat.
Pro exteriéry nemocnice se používá budova společnosti ABC v blízkosti Space Needle v Seattlu. Ostatní exteriéri a interiéry jsou natočeny v North Hills v Kalifornii.
Isaiah Washington byl z natáčení doslova vyhozen po třetí sérii. Hlavně kvůli jeho otevřeným urážkám homosexuality T.R. Knighta.
V roce 2007 získal seriál Zlatý globus za nejlepší seriál roku.
V první řadě seriálu vyvěsí Meredith na nástěnku, že hledá spolubydlící. Na letáčku je kromě údajů o domě také poznámka, že "podpora Bushe není žádoucí".
Jméno doktora Marka Sloana je odkazem na postavu Dicka Van Dyka podle televizního seriálu Diagnosis Murder z roku 1993.
Hvězda seriálu Dawsonův svět Joshua Jackson se měl objevit jako lékař v několika epizodách. Z jeho účasti však nakonec sešlo kvůli stávce scénáristů na přelomu roku 2007 a 2008.
Úvodní znělkou byla během prvních dvou řad písnička Cosy In The Rocket od britské umělkyně Psapp. Později na začátku seriálu začali hrát instrumentálky podle písniček Snow Patrol Chasing Cars a The Fray How To Save A Life. Obě písničky se po uvedení umínistily mezi TOP 5 v americké hitparádě.
Postava Alexe Kareva se vůbec neměla v pilotní díle objevit. Byl dodatečně dopsán, aby jeho postava "kazila" mužské působení George O´Malleyho v partě doktorek. O jeho působení se rozhodlo, až když byl první díl natočen, takže scény, ve kterých se Alex objevuje, byly přetočeny nebo digitálně upraveny.
Meredith bydlí v ulici Harper Lane, číslo domu 613.
Meredith studovala Dartmouth College, což je škola, jejíž bakalářský program absolvovala Shonda Rhimes; Christina Stanfordskou studovala univerzitu a má titul MD-PhD.
Producentkou několika epizod byla i Marti Noxon, která je známá především svým působením v seriálu Buffy, přemožitelka upírů, podílela se i na například na seriálu Útěk z vězení.
K výběru osazenstva seriálu docházelo tzv. "naslepo". To znamená, že žádný z herců nebyl vybrán na základě představ, jak by určitá postava měla vypadat. O všem nakonec rozhodla Shonda, která se snažila zachovat charakterovouu rozmanitost.
Název seriálu je odkazem na knihu Henry Gray's Anatomy of the Human Body (Henry Grayova anatomie lidského těla), běžně zkracována jako Gray's Anatomy (Grayova anatomie) - klasickou anglickou učebnici lidské anatomie.
Shoda Rhimes, tvůrkyně seriálu, byla časopisem Time Magazine zařazena mezi 100 žijících osobností, který stvořili svět, tak jak ho známe dnes.
Shonda Rhimes v několika rozhovorech uvedla, že má "bibli" Chirurgů, kde je seriál dokonale zmapován, a ve které má zapsané své nápady pro každou řadu.
Postavy v seriálu často říkají slovo "vážně" (skutečně, doopravdy; seriously). Shonda Rhimes to vysvětlila tím, že jeden ze scénáristů toto slovo neustále používá, a to se také promítlo do dialogů. Dalším slovem, které Meredith ráda vyslovuje, je slovo "tak nějak".
Všechny písničky použité v seriálu jsou vybírány Alexandrou Patsavas.
V seriálu se objevuje i několik eufemismů pro dámské přirození. Miranda použije slovo va-jay-jay (tedy něco jako Va-gi-gi), Jedna pacientka použije slovní spojení "moje hodná holka" a Richard na konci druhé řady slovo V-karta.
zdroj techto informaci: CSFD.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S. (SB) | Web | 1. února 2011 v 16:59 | Reagovat

Jsem ráda že si tam nakonec nechali Kate Walsh taky jsem byla jedna z lidí kteří si ji oblíbili :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama